Ból nogi a rwa kulszowa

Witam, Mam problem ostatnio z rwa kulszową, a do tego boli mnie okolica pachwiny a także udo przy miednicy. Często jak siedzę schylony przed jakies 5 min i wstanę to nie mogę na tej nodze ustać czy jest to spowodowane z rwą kulszową. Dziękuje i pozdrawiam

Dzień dobry,
najczęstszą przyczyną rwy kulszowej jest dyskopatia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Charakterystyczna dla dyskopatii jest zmienność objawów w zależności od pozycji i/lub wykonywanych ruchów np. zmiana pozycji z siedzącej na stojącą. Unerwienie w okolicy pachwiny nie pochodzi od nerwu kulszowego, ale ból w tym miejscu może być wynikiem dyskopatii kręgosłupa lędźwiowego
pozdrawiam