Ból nogi a zerwane więzadło stawu skokowego

Podczas gry w pilke źle ustałem na prawą nogę, zeszła ona mi do wewnątrz. Nie poszedlem do lekarza, bo opuchlizna znikła po jednym dniu ale ból pozostał. Po dwoch miesiącach ból nie ustępował i poszedlem do lekarza.. Rentgen nie wykazał żadnego skręcenia.. więc pewnie mam coś z więzadłami gdyby jedno z więzadeł stawu skokowego zerwałoby mi się to czy opuchlizna też znikłaby po jednym, dwóch dniach

Skręcenie stawu skokowego może spowodować różne uszkodzenia w stawie i jego okolicy: od uszkodzeń torebki stawowej i więzadeł, poprzez uszkodzenia chrząstki stawowej i ścięgien będących w pobliżu (najczęściej mięśni strzałkowych lub ich troczków). Uraz ten może również przyczynić się do przerostu błony maziowej. Trudno wyrokować jak szybko obrzęk ustępuje po danym rodzaju uszkodzenia. Decydujące znaczenie mają Pana objawy oraz badanie kliniczne stawu. Pewnie potrzebna będzie również szersza diagnostyka okolicznych tkanek miękkich.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego