Ból nogi i pleców po nakłuciu lędźwiowym

Miesiąc temu miałam nakłucie lędźwiowe. Udało się wkłuć dopiero za 5 razem, podczas ostatniego wkłucia czułam silny ból prawej nogi przypominający zalewanie gorącą wodą. Potem odczuwałam ból z prawej strony pleców i schodzący do nogi, później objawy ustąpiły. 2 tygodnie po zabiegu ból wrócił. Pojawia się kilka razy dziennie (nagle i nagle znika, trwa ok. godziny) w postaci ucisku w prawym biodrze, czasem promieniuje do uda. Jaka może być przyczyna takiego bólu? Co mogę zrobić, żeby ustąpił?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to dość częste powikłanie związane z tym rodzajem zanieczulenia. Objawy powinny stopniowo zanikać.