Ból nogi na wysokości łydki a przyjmowanie leku Cardura XL

Tata lat 68 został zakwalifikowany do zabiegu rotablacji RCA z powodu zwężenia krytycznego. Dodatkowo podczas pobytu w szpitalu przepisano mu dodatkowy lek na nadciśnienie Cardura XL 4mg. Po wyjściu ze szpitala i zastosowaniu tabletki ciśnienie znacznie się obniżyło (w granicach prawidłowego). Jednak tatę cały czas boli noga na wysokości łydki co utrudnia chodzenie, gdyż jest po amputacji drugiej kończyny. Czy to może wynikać z przyjmowania tego leku?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od tego jaki charakter mają bóle, czy są to bóle mięśni? kurcze mięśni? bóle stawów? Proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie lub do lekarza rodzinnego. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.