Ból nogi po złamaniu kości w stawie skokowym

Witam. Na pocztku sierpnia zlamalem noge spadajac z drabiny. Bylo to w stawie skokowym popekana glowka kosci piszczelowej ( nie wiem czy fachowo nazywam te kosc ). Po 7 tygodniach gipsu noga po zdjeciu gipsu praktycznie nie zginala mi sie w stawie skokowym. Rehabilitacja polegala na zadaniu mi cwiczen do wykonywania. Stopa I staw bolaly od momentu zdjecia gipsu. Teraz minal juz miesiac jak cwicze w domu. Chodze, a raczej kustykam mimo codziennych cwiczen I jazdy rowerem. kiedy bedzie lepiej?

Witam,
ćwiczenia to nie wszystko co może fizjoterapia w Pana przypadku. Jeżeli ma Pan dostęp do lekarza, który kieruje na rehabilitacje to proszę poprosić o laser punktowy i pole magnetyczne małej częstotliwości oraz terapię manualną, która zadba o ruchomość struktur biernych takich jak torebka stawowa i więzadła (odtworzenie "gry stawowej"). Jeżeli nie NFZ to prywatnie. Kość mogła się zrosnąć, jednakże przeciążone więzadła i ścięgna mięśni mogły zostać uszkodzone a uszkodzenie mogło zostać podtrzymane poprzez unieruchomienie. Najważniejszą sprawą między zabiegami będzie nie wprowadzanie się w ból po to żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się (kula?). Dodatkowo może Pan ochładzać kostkę colpackiem/zamrożonym wkładem do lodówek turystycznych (1 dziennie na pół godziny). Pozdrawiam Dziękuję.