Ból nogi u 5-latka w nocy

Syn 5 lat, bardzo żywiołowy, ciągle skacze i biega, w nocy obudził się z płaczem, że boli go nóżka (okolice uda). W dzień wszystko było ok. Podałam Ibum, ale zasnął sam po ok. 10 min. Rano wszystko było dobrze, nic nie bolało, nie utykał. Lekarz mówi, by wstrzymać się na razie z badaniami i obserwować. Czy to może być ból wzrostowy, jeśli boli tylko jedna noga? (niestety, zdążyłam się nastraszyć informacjami w internecie). Dziękuję za odp.

Milena Lubowicz

Jeżeli ból pojawił się tylko raz, to proszę spokojnie dziecko obserwować. Można podawać dziecku witaminę D3, szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz wapń w postaci produktów mlecznych czy żółtego sera. Gdyby bóle takie się powtarzały należy wykonać podstawowe badania z krwi:morfologię z rozmazem, CRP, OB, zdjęcie RTG kolan i rozważyć konsultację z ortopedą lub reumatologiem.
Pozdrawiam