Ból od miednicy do stopy

Witam, od dłuższego czasu męczy mnie ból od miednicy przed udo, łydkę i do stopy. W zaleznosci od wysilku w danym dniu bol jest mniejszy lub narastający. czasami jest tak silny ze nie moge stac a jak leze to dalej boli. Bywa ze nawet bol budzi mnie w nocy i nie moge zasnac ..gdy czuje ze mnie boli i wygnę ją ddelikatnie podkurczając to troche mniej boli.. Nie moge isc jeszcze do lekarza bo nie mam chwilowo ubezpieczenia.. Panie doktorze proszę o poradę.. nie wiem co mam robić :(

Dzień dobry,

Z opisywanych dolegliwości wynika, że cierpi Pani na rwę kulszową. Jest ona zespołem bólowym dolnego odcinka kręgosłupa, który charakteryzuje się promieniowaniem bólu aż do stopy wzdłuż przebiegu nerwu kulszowego. Proszę spróbować pozycji przeciwbólowej- leżenia na plecach z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym (pod nogi podłożyć np. poduszki). Im więcej wypoczynku- tym lepiej. Pomóc mogą również maści przeciwbólowe i przeciwzapalne. Gdyby dolegliwości bólowe nie zmniejszyły się w przeciągu 24h należy udać się do lekarza, by mógł postawić prawidłowe rozpoznanie po uprzednim zbadaniu.

Pozdrawiam serdecznie.