Ból odbytu - co robić?

Witam. Zaczęło się to 4 lata temu. Ból, pieczenie cewki moczowej. Byłem u urologa z posiewu nasienia, wyszło zapalenie bakteryjne cewki moczowej. Wybrałem z 4ry rodzaje antybiotyków. Niby przeszło. Jednak nadal nie było w 100% ok. Od tamtego czasu miałem problemy z popuszczaniem moczu tzn. niby wysikałem się do końca, a przy wyjsciu z toalety jeszcze coś poleciało. Urolog przepisał mi leki na prostatę (miałem wtedy 25 lat). Po braniu leków bez zmian. Popuszczanie nadal. Poszedłem do innego specjalisty, zbadał palcem prostatę przez odbyt, wszystko w porządku. Powiedział mi, żebym odrzucił wszystkie leki, bo to bez sensu. Od tamtej pory nie zażywam żadnych leków oprócz żurawiny. Problem znikł na jakieś 2 lata. Dziś mam inne objawy. Bóle w okolicy kości ogonowej, odbytu i cewki moczowej. Nie da się wytrzymać. Aż pośladki mnie bolą. Na dodatek mam ciągłe gazy po posiłku i odbija się. Ból jest ogromny. Boli w cewce, odbycie i promieniuje na pośladki. Biegunki nie mam- stolec w normie, brak zmian w stolcu. Co to może być? Pomocy. Zraziłem się jak dotąd do urologów, bo nie wiem czy nie wiedzą co mi jest czy takimi fachowcami są.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ból w okolicy odbytu oraz występowanie gazów po posiłku może świadczyć o problemach z przewodem pokarmowym. Nie należy lekceważyć tych objawów. Możliwe również, że ból pochodzi z układu moczowo-płciowego i jest na tyle silny, że promieniuje. Problemy z trawieniem mogą być niezależne od bólu. Pomimo zrażenia do lekarzy, powinien Pan skonsultować swój problem. Proszę zacząć od wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.