Ból odbytu i krwawienie podczas oddawania stolca przy bilirubinemii

witam..od kilku miesiecy miewam potworne bole odbytu przy oddawaniu stolca przy czym wystepuje krwawienie,czasem jest wieksze czasem mniejsze.Jest to duzy dyskomfort bo nigdy nie wiem kiedy nastapi bol...bardzo prosze o porade bo byc moze sa to obiawy powaznej choroby....dodam ze cierpie na genetyczna chorobe watroby..bilirubinemie...mam dwa duze guzy na watrobie 4i 6 cm.ale nie sa to guzy zlosliwe.Prosze o pomoc bo nie bardzo wiem jakie ewentualne badania powinnam zrobic.Mam 38 lat i 2 dzieci.

Proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem ogólnym najlepiej proktologiem. Objawy jakie Pani opisuje mogą być związane z żylakami odbytu. Taki stan może wymagać leczenia operacyjnego. Po bezpośrednim badaniu chirurg zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Żylaki odbytu mogą być właśnie następstwem niewydolności wątroby.