Mężczyzna , 37 lat witam, od dłuższego czasu walki z bólami odbytu po paru miesiącach w końcu ustalono że wszystko z nim mam ok a dolegliwości spowodowane są nadmiernym zaciśnieciem odbytu. Od tygodnia coraz lepiej wykonuje ćwiczenia rozluźniające dno miednicy leczę się na nerwice ale zastanawia mnie jedno dlaczego po epizodzie zaciśnietego odbytu gdy już sie rozluźni dalej jakby bolał troche swędział był podrażniony czy jest to spowodowane tym że po nadmiernym zacisku pozostaje obrzęk i stąd te dolegliwości?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Ból odbytu występuje w przypadku kilku określonych schorzeń. Nie ma wśród nich czegoś co można by nazwać "nadmiernym zaciśnięciem". Powiedziałbym, że jest odwrotnie, na skutek bólu zwieracze odbytu odruchowo się kurczą, zatem to zaciśnięcie jest skutkiem bólu, a nie jego przyczyną.
Wskazane byłoby wykonanie USG 3D odbytu.
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam, no ale czy o swoich przemyśleniach i problemach poinformował Pan gastrologa/proktologa ? Jeżeli nie to powinien Pan to zrobić. Na marginesie wymienia
pan, że leczy się pan na nerwicę, tak jakby to była to jakaś błahostka a tymczasem to wyjątkowo paskudna choroba i być może to ta choroba jest wszystkiemu winna.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nerwica – Nerwice, czyli zaburzenia lękowe, to najczęściej występujące zaburzenia psychiczne, które dotykają wiele osób w wieku od 25 do 45 lat. Nerwica powoduje, że konkretne sytuacje wywołują u osoby chorej irracjonalny lęk, ale nie zaburzają odbioru rzeczywistości (tzn.
  • Swędzenie skóry – Istnieje wiele powodów swędzenia skóry. Może być ono wywołane niedostatecznym nawilżeniem, podrażnieniami czy reakcją alergiczną. Zdarza się jednak, że organizm alarmuje w ten sposób o jakiejś poważniejszej dolegliwości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: