Ból odbytu i problemy z wypróżnieniem

Od kilku tygodni boli mnie odbyt gleboko w srodku. Mam problem z wyproznianiem, zanim wyproznie sie calkowicie, musze wiele razy chodzic do toalety. Przed wyproznieniem I po wydostaje sie najpierw sluz z jasna krwia. zanim sie wyproznie czuje tez jakby skurcz w nadbrzuszu I robi mi sie slabo. Bol odbytu promieniuje w dol plecow I w lewy posladek. Mieszkam w Holandii, tutejsi lekarze twierdza ze to hemoroidy, ale nawet nie zostalam przebadana per rectum. Boje sie, ze to cos powaznego

Takie objawy rzeczywiście sugerują występowanie żylaków odbytu i to w stanie zapalnym. Jednak, aby to potwierdzić trzeba zbadać pacjenta per rectum, a nawet przy dolegliwościach głębiej usytuowanych wykonać rektoskopię. Najlepiej z tym problemem udać się do chirurga ogólnego zajmującego się proktologią.