Ból odbytu podczas wypróżniania i krew podczas oddawania stolca

Witam. Od około dwóch tygodniu boli mnie odbyt przy wypróżnianiu, od wczoraj pojawiła się krew na papierze i stolcu, ból jest mniejszy. Na początku czułam straszny świąd, teraz mniej. Odbyt jest czerwony. Podczas wypróżniania czuję jakbym miała tam piasek. Co to może być? Iga

Mikołaj Cyganok

Witam! Opisywane przez Panią objawy sugerują szczelinę odbytu. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do chirurga lub proktologa, oraz przepisze preparaty, łagodzące wspomniane dolegliwości.