Ból odcinka szyjnego

Witam od jakiegoś tygodnia odczuwam duży ból na odcinku szyjnym ,karku .ból ten jest bardzo nasilony który powoduje lekkie zawroty głowy i dość dużą migrenę ale nie zawsze.po zrobieniu badania RTG kręgowo -szyjnego stwierdzono lordozę ze znaczną kyfozą.niepokoją mnie zawroty i migrena czy to może być spowodowane tym schorzeniem .ogólnie leczę się neurologicznie i mam stwierdzoną dużą dyskopatię na odcinku lędzwiowo-krzyżowym .ale do tej pory nie miałam żadnych podejrzanych objawów

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy, tj. zawroty i bóle głowy jak najbardziej mogą być następstwem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego. Tak naprawdę, w celu dokładnej oceny tej części kręgosłupa, powinna mieć Pani wykonane MRI. RTG jest bowiem badaniem zbyt mało szczegółowym - pozwala ocenić tylko struktury kostne. Takie objawy mogą mieć jednak także wiele innych przyczyn. Sugerowałabym zatem, by zgłosiła Pani swoje dolegliwości specjaliście neurologowi podczas najbliższej wizyty. Lekarz zbierze wywiad, zbada Panią oraz wykluczy inne podłoże dolegliwości (neurologiczne, laryngologiczne). Najprawdopodobniej umożliwi to postawienie konkretnej diagnozy oraz ewentualnie wdrożenie leczenia.