Ból oka i głowy a noszenie soczewek

Witam. Od dwóch lat nosze soczewki , nie było żadnych przeciwwskazań. W lipcu tego roku lewe oko miałam zaczerwienione i codziennie się pogłębiało,. Towarzyszyło temu ból oka i głowy. Utrzymywało się to około 2 tygodni. Sytuacja powtórzyła się 3 razy w lewym oku. Lekarz rodzinny stwierdził wylew do oka. W niedzielę sytuacja powtórzyła się z prawym okiem, jednak towarzyszy temu także spuchnięte oko i reakcja na światło. Czy może być to z soczewek ? Co robić ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Cała sytuacja raczej nie jest winą noszenia soczewek. Wylewy do oka pojawiają się jako następstwo podwyższonego ciśnienia krwi czy zmian w naczyniach siatkówki. Zazwyczaj nie są to zmiany groźne jednak jeśli sytuacja się powtarza konieczna jest wizyta u specjalisty, który obejrzy dno oka, zmierzy ciśnienie śródgałkowe i określi dokładną przyczynę dolegliwości. Do czasu ustąpienia zmian radziłabym zrezygnować z soczewek na rzecz okularów - mają one bowiem mniejszą tendencję do dodatkowego podrażniania gałki ocznej.

Dzień dobry,
wymaga Pani pilnej konsultacji okulistycznej. Bez specjalistycznych badań nie można ustalić przyczyny i tym samym przebiegu leczenia.