Ból oka i widoczne żyłki

Witam. Od 5 dni czuje lekki ból, który umiejscowiony jest nad okiem lub w oku. Pod koniec poprzedniego tygodnia byłem u okulisty, ponieważ uderzyłem się ręką pod okiem. Okulista wykonał badania i nic nie wyszło, wszystko prawidłowo. W kolejny dzień zacząłem wyczuwać ten ból. Występował przy prawie maksymalnym skręcie gałki ocznej w bok, teraz już mniej boli przy skrętach oka, ale najbardziej boli tuż po zamknięciu oka, wyczuwalny lekki ból. Dodam, że mam widoczne żyłki w tym oku. Co to może być?

Witam. Dyskomfort odczuwalny podczas poruszania gałką oczną najprawdopodobniej jest wynikiem uszkodzenia tkanek miękkich oczodołu. Jeśli okulista w bezpośrednim badaniu nie stwierdził żadnych nieprawidłowości nie ma obawy o uszkodzenie narządu wzroku. Objawy powinny mieć tendencję do samoistnego wygaszania się.