Ból oka i zez u 18-latka

Mój syn ma obecnie 18 lat. W wieku 10 miesięcy dostał "porażenia" lewego oka - opadła powieka i oko dostało zeza na zewnątrz. Był leczony okulistycznie, neurologicznie . Powieka podnosiła się ( nie całkowicie ), oko wracało -nie całkowice,a po jakimś czasie wszystko wracało i tak z różną częstotliwością 2 do kilku razy w roku. Teraz właśnie tak jest, oko to chore zaczyna boleć, opadła powieka i oko dostało większego zeza.Jak rusza-boli oko. Proszę o radę.

Pani syn cierpi na porażenie III nerwu czaszkowego.Schorzenie może się wiązać z różnymi chorobami neurologicznymi. Okuliści tego nie leczą, chyba że jest możliwość operacji ptozy i zeza rozbieżnego , pod warunkiem wykluczenia wcześniej chorób neurologicznych,Powinno się zatem zrobić rezonans głowy,i CT oczodołu lewego.Pozdrawiam