Ból oka po badaniu dna oka

Witam. Od dnia badania oczu (także badania dna oka) boli mnie lewe oko przy mrużeniu, a szczególnie przy zamkniętych powiekach. Ból umiejscowiony jest przy górnej powiece, przy kącikach od wewnątrz i nad okiem (brew). Ból występuje po zamrużeniu powiek. Dodam, że mam w tym oku mocniej niż w drugim popękane żyłki. Dość długo przesiaduje przed monitorem (ok.4-6 godzin dziennie), lecz wcześniej ten ból nie występował nawet przy dłuższym przesiadywaniu przed monitorem. Co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do okulisty. Prawdopodobnie doszło do rozwinięcia się stanu zapalnego.