Ból oka: złe soczewki czy jęczmień?

Mam problem z oczami a właściwie z jednym. Pierwszy problem dotyczy pękających naczynek. Dodam, że noszę soczewki kontaktowe. Byłam z tym problemem u lekarza. Lekarz zbadał mi wzrok zalecił mocniejsze soczewki, bo stare Frequency 55 były za słabe (jedno i drugie oko -2.25 i podejrzewałam, że właśnie przez to pękają mi naczynka) dostałam maść i przeszło. Jednak po zakupie nowych soczewek Air Optix (lewe oko -2.75 prawe - 3.25) problem powrócił, lecz nie od razu po zmianie soczewek na mocniejsze. Nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem. Czy powinnam wrócić do starych soczewek chodzi mi o firmę? Kolejnym problemem jest ból na dolnej powiece na granicy rzęs lewego oka. Występuje on podczas mrugania lub dotyku. Miejsce nie jest zaczerwienione ani opuchnięte. Czy to jęczmień?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Może problem nie jest w firmie czy mocy soczewek, tylko w samych soczewkach? Proponowałabym odstawienie na jakiś czas soczewek i przestawienie się na okulary i obserwację stanu swoich oczu. Dobrze by tez było udać się do lekarza okulisty aby ocenić miejscowy stan oczu. Jednocześnie aby uszczelnić naczynka można stosować preparaty z witaminą C np. Rutinoscorbin.
Co do bólu powiek - może wynika on z nieprawidłowego wzrostu rzęs bądź dopiero rozpoczynającego się stanu zapalnego - wykluczyć to można tylko badaniem w lampie szczelinowej.

Pozdrawiam serdecznie.