Ból okolicy lewego ucha i żuchwy przy zaciskaniu zębów

Przez ostatnie 3-4 dni mam problem. Mianowicie przy zaciskaniu zębów bolą mnie okolice lewego ucha i żuchwy. Przy ruchu dolną szczęką w prawą stronę to samo. Ból jest dość silny i odczuwalny. Czym może to być spowodowane? Czekać aż ból zniknie czy iść z tym do lekarza?

Dzień dobry!
Podanie przez Pana dolegliwości wskazują na problem ze stawami skroniowo-żuchwowymi.
Należy udać się do lekarza stomatologa specjalizującego się w danym zagadnieniu celem określenia przyczyny powstałego problemu.
Dolegliwości wynikają z przeciążenia stawów w czasie żucia z powodu niekontrolowanego zaciskania zębów (bruksizmu), wady zgryzu, braków zębów bocznych lub po przebytym urazie.
Dolegliwości mogą same ustępować. Jednak jeżeli nie zostanie usunięta przyczyna, to na pewno powrócą.
Proszę udać się na wizytę.
Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki!