Ból ósemki i antybiotyk

Witam. Bardzo boli mnie otworzony i truty ząb 8-emka. Po zaklejeniu zaczęło coraz mocniej boleć gdzieś w dnie zęba w żuchwie. Stomatolog znów otworzyła i trochę się poprawiło ale było leczenie antybiotykiem Duomox. Pochodziłam z tą dziurą ze 2 tygodnie bo nie bolał mnie już. Lecz gdy usiadłam na fotelu i dentysta włożył iglę do kanału zabolało niemiłosiernie. Więc znów włożył mi do zęba antybiotyk i zakleił. Dalej potworny i nasilający się ból, prześwietlenie nic nie wykazało. co robić?

Z Pani opisu nie wiele wynika, więc trudno odpowiedzieć co Pani dolega. Rozumiem, że miała Pani leczenie ropnia okołowierzchołkowego metodą otwartą. Czy kanały zostały oczyszczone i opracowana komora zęba? Jedyną metodą szybkiego pozbycia się dolegliwości w takim przypadku jest ekstrakcja tej ósemki. Natomiast jeśli chce Pani ratować ten ząb to trzeba niestety przejść okres nasilenia dolegliwości zanim leczenie zacznie odnosić skutki. Zdjęcie rtg powinno wykazać zmiany zapalne, więc nie do końca rozumiem, że prześwietlenie nic nie wykazało. Na pytanie co robić, trudno odpowiedzieć jak nie wiadomo jaka jest do końca diagnoza, a opieram się tylko na domysłach.