Ból pachwinowy w prawej nodze promieniujący ku górze przy biodrze w ciąży

witam....jestem w 13 tyg ciąży....odczuwam ból pachwinowy w prawej nodze promieniujący ku gorze przy biodrze... co się dzieje czy to cos niepokojącego? proszę powiedzcie mi jakie pozycje podczas spania sa dozwolone aby nie zaszkodzić rozwijającemu się maleństwu??? pozdrawiam

Elżbieta Rhone

Witam,
w ciąży często pacjentki skarżą się na różnego rodzaju bóle w okolicy pachwin, nóg, w dole brzucha. Zazwyczaj jest to sprawa przede wszystkim rozwijającej się ciąży i możliwego ucisku jaki może ona wywoływać na otaczające struktury. Mimo wszystko powinna się Pani jednak udać do lekarza, żeby dokładnie Panią zbadał.