Ból palca i naruszony paznokieć na skutek noszenia zbyt ciasnego obuwia

Witam. Przez 8h w pracy nosiłam za ciasne obuwie, które bardzo uciskało na paznokcie. Obecnie (po 4 dniach) palec boli mniej jak na początku (wcześniej ból był nawet przy zakładaniu skarpetki), ale zauważyłam, że jest gorący, siny, płytka jakby wbija się w skórę i przede wszystkim cała płytka się rusza. Mama stwierdziła, że mam naruszoną płytkę i trzeba przeczekać aż cały paznokieć zejdzie i wyrośnie nowy. Faktycznie jedyne co mi pozostało to czekać? Może jakieś moczenie stóp w szałwii?

Proszę udać się do dermatologa lub podologa , być może będzie potrzeba usunąć paznokieć, a jak jest wrośnięty to trzeba prawidłowo go podciąć i założyć klamre korygującą. Moczenie stóp nie pomoże.