Ból palca u nogi po uderzeniu

1 stycznia zbiłam sobie duzy palec u nogi. Bolała długi czas i do tej pory boli i minimalnie kuleje. Byłam na prześwietleniu jednak nic nie wykazało. Jednak nie dam rady zginać tego palca. Co zrobic?

Szanowna Pani, jeśli podczas Pani badania fizykalnego oraz rtg wykluczono złamanie należy wdrożyć leczenie objawowe. Proponuję w przypadku utrzymujących się bólów leki z grupy p-zapalnych i p-bólowych (np. Ibuprom 200mg 3xdz doustnie, miejscowo Traumon gel 2xdz ) oraz rehabilitację ( fizykoterapia + zabiegi manualne ). Do noszenia sugerowałbym obuwie z twardą podeszwą uniemożliwiające chodzenie z fazą odbicia z palców. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.