Ból palca u stopy oraz zaczerwienienie i obrzęk od wewnętrznej strony paznokcia

Witam, od około 2 miesięcy strasznie boli mnie duży palec u prawej stopy. Z wewnętrznej strony paznokcia pojawiło się zaczerwienienie i obrzęk. Wylatuje stamtąd ropa czasami krew, są dni że nie mogę nawet chodzić. Stopę moczę w szarym mydle i odkażam wodą utlenioną. Boje się zrywania paznokcia i bólu, ponieważ nie wiem czy jest to konieczne. Planowałam wyciąć tego paznokcia ale zrezygnowałam. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam z tym zrobić.

Zdecydowanie musi Pani zgłosić się do dermatologa. Im dłużej Pani zwleka tym gorzej. Prawdopodobnie ma Pani wrastający paznokieć i jest potrzeba drobnej interwencji chirurgicznej ale do tego potrzebna jest diagnoza lekarska. Przez internet tego się nie da zrobić.