Ból piersi a stan zapalny po karmieniu piersią

Boli mnie prawa pierś. Bol jest praktycznie nieustanny od kilku tygodni. Pierś ta bolała mnie za zwyczaj od czasu do czasu. Kilkanaście lat temu miałam stan zapalny właśnie w tej piersi kiedy karmiłam syna. Badając piersi wyczuwam w obu piersiach małe przesywajace sie guzki. Czy ten bol może być oznaka raka piersi?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby móc ocenić faktyczne zmiany w piersiach, należy wykonać diagnostykę obrazową. Jeśli jest Pani kobietą po 40 r.ż. należy zrobić mammografię oraz USG piersi. Wyniki skonsultować z lekarzem ginekologiem lub radiologiem. Na podstawie wyników tych badań możliwa jest ocena charakteru zmian i określenie czy i jakie leczenie jest niezbędne.