Ból piersi, biegunka i lekkie bóle podbrzusza

Witam.... Mam pytanie, bo zawsze tydz przed okresem mialam bol piersi , teraz jeszcze nie jestem przed okresem a bardzo bola mnie piersi i mam biegunke i pobowewa mnie w podbrzuszu co moze byc przyczyna?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych podbrzusza oraz biegunki są błędy żywieniowe oraz infekcje pokarmowe. Generalnie nie łączyłabym jednak tych objawów z bólem piersi, który może mieć bardzo wiele przyczyn, w tym zaburzenia hormonalne, zmiany miejscowe, itd. Ze względu na biegunkę proszę pamiętać o prawidłowym nawadnianiu się, a przypadku nie ustąpienia objawów proszę skonsultować się z lekarzem! A propos bólu piersi - powinien ustąpić wraz z miesiączką. Jeśli się tak nie stanie, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.