Ból piersi. Czy to normalne?

Witam!

Mam 24 lata. Mam następujący problem: biorę tabletki anty o schemacie 24+4 i od połowy opakowania zaczynają mnie boleć piersi. Byłam wczoraj u ginekologa, zbadał moje piersi i stwierdził że to jest normalne. Przepisał tabletki zmniejszające pms. Dodam, że lewą pierś mam większą i "nierówną" tzn. posiada więcej gruczołów niż prawa (bardziej wyczuwalne). Ja myślałam, że to jakieś guzki. Dziś tak siedzę i badam piersi i ta lewa pierś trochę mnie pobolewa (tak jakby te gruczoły), chociaż to dopiero 6 tabletka.

Czy to faktycznie jest normalne?

Witam serdecznie,

Ból piersi u kobiet często zależy od zmian hormonalnych zachodzących w jej organizmie. To dotyczy także przyjmowania hormonów z zewnątrz czyli np. doustna antykoncepcja hormonalna. Przyjmowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej nie zawsze musi wiązać się z dolegliwościami bólowymi piersi. Jeżeli dolegliwości będą nadal (pomimo zastosowanego przez ginekologa dodatkowego leczenia) dla Pani uciążliwe, może warto byłoby porozmawiać z ginekologiem odnośnie ewentualnej zmiany preparatu na inny. Istnieje na rynku bardzo wiele rodzajów leków antykoncepcyjnych i można je dobierać wg indywidualnych potrzeb. Istotne jest to, że jest Pani pod kontrolą i wiadomo, że w piersiach nie ma zmian, które stanowiłyby inną ewentualną przyczynę bólu

Pozdrawiam serdecznie