Ból piersi i brzucha a spóźniający się okres

Witam. Mam 18 lat. Powinnam dostać według cyklu miesiączkę 10. Współżyłam z facetem 31 Grudnia. Bez zabezpieczenia ale nie doszedł we mnie. W dzień miesiączki zrobiłam test, wyszedł negatywny. 4 dni temu zrobiłam test również wyszedł negatywny. Teraz bolą mnie piersi, brzuch, plecy, humorki jak przy okrsie. Zapisałam się do ginekologa ale mam dopiero na 5. Okresu, co to może byc ??? Pomocy !!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ wykonane testy ciążowe są negatywne, ryzyko ciąży rzeczywiście jest niewielkie. Tym bardziej, że ciąża nie jest jedyną przyczyną braku/opóźnienia miesiączki. Może być to także wynik zaburzeń hormonalnych, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy, zmiany diety, stresu, infekcji, itd. W celu postawienia konkretnej diagnozy proszę udać się na umówioną wizytę do specjalisty ginekologa.