Ból piersi i podbrzusza a prawdopodobieństwo ciąży

witam, mam 21 lat i mam pewien problem od 3 dni spóźnia mi się miesiączka .dodam, że sypiam regularnie z chłopakiem od miesiąca bez zabezpieczenia ( stosunek przerwany ) od kilku dni bolą mnie piersi i się powiększyły, ale największy ból odczuwają sutki, w dodatku od kilku dni rano pobolewa mnie podbrzusze . czy powinnam już zrobić test ciążowy ? jakie jest prawdopodobieństwo ciąży ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować zapłodnieniem, gdyż w preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania zbliżenia, również znajdują się plemniki. Stosunek przerywany nie jest więc skuteczną metodą ochrony przed ciążą.
Należy wykonać test ciążowy i w przypadku wyniku negatywego, powtórzyć go za około tydzień.