Ból piersi i podbrzusza podczas stosunku

Dzień dobry, mam pytanie. Czy przed ciążą, przed okresem może boleć podbrzusze podczas stosunku oraz piersi? Okres mi się spóźnia 10 dni. Co to może być? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Bóle podbrzusza oraz drażliwość piersi nie są dolegliwościami patognomonicznymi dla ciąży. Objawy te mogą być zarówno objawem ciąży jak i infekcji, zaburzeń hormonalnych czy mieć podłoże psychogenne.

Jeżeli miesiączka spóźnia się już 10 dni, może Pani zdecydować się na wykonanie testu ciążowego. Test powinien dać już wiarygodny wynik.

Pozdrawiam