Ból piersi i wyciek z sutka a stan po założeniu wkładki Mirena

Witam. Trzy miesiące temu miałam założona wkladkę Mirena ze wskazaniem leczniczym( przerost endometrium i polip endometrialny) Badanie histeroskopii potwiedziło to co napisalam wyzej. Wszystko byłoby ok ale od kilku dni boli mnie tak kłujaco lewa pierś i w jednym miejscu na brodwace kilka razy pojawiła sie taka lekko mleczna wydzielina. nie wiem co mam robic czy to efekt tej wkladki? czy to powinnam skonsultowac niezwłocznie z lekarzem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie mają raczej związku z wkładką. Może być to natomiast wynik zaburzeń hormonalnych jak i zmian w obrębie gruczołu piersiowego. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.