Ból piersi i zespół policystycznych jajników a ryzyko ciąży

Witam. Mam 18 lat, od 4 miesięcy biorę tabletki anty. Od rozpoczęcia 4 zaczęły boleć mnie piersi, co wzbudziło u mnie ogromny niepokój, gdyż nigdy wcześniej tak się nie działo(do teraz bolą). Jestem w 2 dniu 7-dniowej przerwie a okresu nie ma. uprawiam stosunek przerwany, i mam schorzenie policystycznych jajników. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ? Dodam, że nie pominęłam tabletki, brałam tylko tabletki uspokajacie Relana Forte, który jednak nie posiadają dziurawca.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku prawidłowego stosowania antykoncepcji hormonalnej ryzyko ciąży jest znikome. Krwawienie z odstawienia powinno się pojawić w najbliższych dniach. Jeśli jednak nie wystąpi to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.