Ból piersi podczas podnoszenia rąk

Witam, bardzo proszę o pomoc w dręczącym mnie problemie. Mianowicie od około 6 miesięcy mam bóle górnego odcinka pleców, spowodowane prawdopodobnie podnoszeniem mojego 11-miesięcznego synka. Od 2 miesięcy natomiast pojawił się również ból lewej piersi od wewnętrznej strony, lecz jest on głównie podczas wysiłku, kiedy podnoszę prawą rękę by po coś sięgnąć. Usg piersi miałam wykonane, lekarz nic niepokojącego nie stwierdził. Proszę mi powiedzieć, dlaczego boli mnie lewa pierś, kiedy podnoszę prawą rękę, a nie właśnie lewa? Czy to raczej nadwyrężone mięśnie czy może to być oznaka jakiegoś guza kości?

Z góry dziękuję za odpowiedź i bardzo serdecznie pozdrawiam!

Witam!

Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Wśród nich można wyróżnić zmiany w obrębie piersi (np. mastopatia, torbiel, włókniakogruczolak), przyczyny ze strony kręgosłupa (dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe, przeciążenie nadmiernym wysiłkiem podczas podnoszenia dziecka, zmiany organiczne w obrębie kręgosłupa), a także nerwobóle. Przyczyny ze strony piersi wydają się być wykluczone. W związku z tym warto wykonać badanie obrazowe kręgosłupa piersiowego np. zdjęcie odcinka piersiowego kręgosłupa. Opisywane objawy mogą odpowiadać zespołom korzeniowym spowodowanym uciskiem niektórych włókien nerwowych. Związek bólu z wykonywanym ruchem może występować w przebiegu zespołu korzeniowego. Proponuję skonsultować problem z neurologiem w celu przeprowadzenia badania neurologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych. Po wykluczenia zmian w obrębie kręgosłupa będzie można rozważyć przyczyny mięśniowe, przemęczenie itd. Pozdrawiam serdecznie!