Ból piersi podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Właśnie skończyłam brać swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesine. Całkiem nieźle je znoszę, początkowo bolała mnie głowa, ale minęło. Jest 3 dzień przerwy, krwawienie jeszcze nie przyszło, za to niesamowicie bolą mnie piersi, szczególnie lewa.Takie objawy miałam przed okresem, czy są one normalne też przed krwawieniem z odstawienia ? W którym dniu mniej więcej przyjdzie? Pozdrawiam, Beata.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krwawienie powinno się pojawić podczas siedmiodniowej przerwy. Ból piersi może zwiastować zbliżające się krwawienie. Jeśli dolegliwości pojawią się w następnym cyklu to warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.