Ból piersi przed miesiączką

Od roku przed miesiączkom pojawia się u mnie ból lewej piersi. Zwłaszcza w dolnym lewym rogu. Jest to bardzo uciażliwy ból który ciągnie także pod pachą. Nigdy wcześniej w życiu nic takiego nie miałam. Zaczeło się to po przebytej grypie. Czy to normalne? Co powinnam z tym zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe najpewniej są konsekwencją zmian hormonalnych do jakich dochodzi przed miesiączką. Teoretycznie może być to jednak także wynik patologii zlokalizowanych w obrębie gruczołu piersiowego. Sugerowałabym zatem, by wykonała Pani USG piersi. Wraz z wynikiem proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.