Ból piersi przy dotyku oraz zgrubienie pod skórą

Witam, mam na imię Anna, mam 29 lat... 6 lat temu w prawej piersi po prawej stronie wyczułam twardego guzka (niebolący). Wycięto mi go. Był niegroźny bodajże wiązkowy, nie pamiętem już za dobrze. Oczywiście wszystko jest w jak najlepszym porządku. Rok temu urodziłam córkę. Karmiłam 5 miesięcy piersią, przerwałam z powodu brania leków tarczycowych (nadczynność). Obecnie w tej samej piersi, lecz po lewej stronie, gdy naciskam pierś, boli jakby siniak. Wyczuwam zgrubienie (obecnie przyjmuję leki tabletki na nadczynność tarczycy przyjmuję je już ok. 9 miesięcy). Badań nie robiłam, obecnie zamieszkuję w UK. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Jeżeli wyczuwa Pani w piersi zgrubienie, nie ma innego wyjścia - powinna Pani odwiedzić lekarza. Tylko dzięki badaniu palpacyjnemu oraz ewentualnemu wykonaniu USG będzie można stwierdzić, jaki jest charakter zmiany. W młodym wieku większość guzków piersi to zmiany łagodne, aczkolwiek zawsze konieczna jest uważna diagnostyka.

Pozdrawiam serdecznie