Ból piersi przy unoszeniu ramienia - co to może być?

Mam 16 lat i unosząc lewą rękę, boli mnie lewa pierś. Czy to mogą być niepokojące objawy raka? Czy mogę dziedziczyć tę chorobę po ojcu?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wymienione przez Panią objawy są najprawdopodobniej związane z naciągnięciem jednego z mięśni. W takim przypadku zalecany jest odpoczynek oraz nie wykonywanie gwałtownych ruchów uszkodzonym ramieniem. Co do możliwości odziedziczenia przez Panią choroby nowotworowej trudno się wypowiadać. Należy nadmienić, iż nowotwór piersi w Pani wieku praktycznie nie występuje.