Ból piersi, siniaki na brodawkach i nieregularne miesiączki a rak piersi

Czy w wieku 14 lat możliwy jest rak piersi? Od jakiegoś roku lewa pierś mnie boli, cała jest twarda(nie dzień w dzień ale bardzo często). Brodawki są wypukłe, a sutki na tej samej "wysokości". Czasami uda mi się zauważyć 2 "siniaki" na brodawce - zielony i fioletowy. Często mnie coś kłuje. Tak jakby między żebrami, lub jakby ciągnęło pierś "do środka". Mam nieregularną miesiączkę. Proszę o odp, bardzo mnie to niepokoi:(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Ciebie dolegliwości najprawdopodobniej związane są etapem dojrzewania i rozwoju gruczołów piersiowych. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości swoich piersi, skonsultuj się z lekarzem, który podczas bezpośredniej wizyty będzie miał możliwość Cię zbadać.