Ból piersi u 14-latki

Mam 14 lat i gdy dotykam swoich piersi to czuje coś twardego. Jak się uderze w pirś to boli. Moim zdaniem to znaczy iż że dorastam. Ale to chyba zniknie prawda? Tylko chce wiedzieć w jakich latach ?
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Ból piersi najprawdopodobniej związany jest z okresem dojrzewania i wzmożonym wzrostem piersi. Może być również spowodowany pierwszą miesiączką, która wystąpiła/wystąpi stosunkowo niedawno. Nie można jednoznacznie powiedzieć kiedy dolegliwości ustąpią, zazwyczaj gospodarka hormonalna normalizuje się do 2 lat po pierwszej miesiączce. W razie nasilonych dolegliwości skorzystaj z pomocy specjalisty.