Ból piersi u 17-letniej córki

Witam. Moja 17letnia córka narzeka na ból piersi. Nie zbliża jej się miesiączka jak obie myślałyśmy. Córka przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Diane 35 jednak nie współżyła już jakiś czas z powodu właśnie tego dyskomfortu. Zaczynam się niepokoić. Ale nie chcę jej ciągać po lekarzach jeśli to nic poważnego. Bardzo proszę o radę.

Ból piersi u 17 letniej przyjmującej Diane35 jest najczęściej spowodowany właśnie tą terapią hormonalną. Można rozważyć zmianę tabletek (o mniejszej zawartości hormonów), ale trzeba to konsultować z lekarzem prowadzącym, ponieważ Diane35 najczęściej przepisuje się z określonych powodów. Jeżeli dolegliwości utrzymują się to warto udać się na badanie lekarskie piersi, oraz ew USG. Ważne w interpretacji dolegliwości jest czas trwania terapii hormonalnej oraz czas trwania dolegliwości, etc.