Ból piersi w ciąży - kiedy się zaczyna?

Witam.

Po jakim czasie piersi zaczynają powiększać się i boleć w czasie ciąży? I czy ten objaw zawsze występuje?

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Te objawy towarzyszące ciąży są sprawą indywidualną i u każdej kobiety mogą inaczej wyglądać. Już kilka dni po zapłodnieniu może pojawić się mrowienie, przeczulica (głównie w okolicy brodawek) oraz powiększenie, najczęściej ból i powiększenie piersi pojawia się między 3-8 tygodniem.Objawy te mogą towarzyszyć do końca ciąży.

Są kobiety, które nie odczuwają bólu piersi przez całą ciążę, ale przeczulica i powiększenie zazwyczaj towarzyszą każdej ciąży. Objawy te nie muszą być nasilone i mogą pojawić się troszkę później niż zazwyczaj jest to obserwowane.

Tutaj znajdzie pani artykuł o objawach ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!