Ból piersi, wcześniejsza miesiączka a ciąża

Dzień dobry!

Mam takie pytanie! 3 tygodnie temu kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia! Po 3 dniach od stosunku zaczęły mnie boleć strasznie piersi,zauważyłam że częściej korzystam z toalety. Miesiączkę miałam dostać dopiero w przyszłym tygodniu jednak pojawiła się już 3 dni temu, jest słabsza dużo niż normalnie i boli mnie prawy jajnik, do tego mam 37.2 stopni gorączki.
Zrobiłam 2 testy i wyszły negatywnie.Czy powinnam iść do ginekologa?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Na podstawie Pani opisu, Pani objawy wiązałbym nie z ciążą lecz z infekcją. 3 dni po stosunku, to za szybko by pojawiły się objawy towarzyszące ciąży, takie jak częste oddawanie moczu, ból piersi, dodatkowo były dwa ujemne wyniki testów ciążowych. Natomiast sam stosunek sprzyja infekcjom u kobiet - przede wszystkim dróg moczowych, ale może to też być infekcja w obrębie narządu rodnego (za mało danych by sprecyzować). Dodatkowo za infekcją przemawia utrzymujący się stan podgorączkowy.
Dlatego myślę, że wizyta u ginekologa w tym przypadku, to najlepsze rozwiązanie - samo badanie ginekologiczne może dostarczyć dużo dodatkowych informacji,a  w razie dalszych wątpliwości lekarz będzie mógł zaproponować dalszą diagnostykę.

Serdecznie pozdrawiam!