Ból piersi, widoczne żyły i ból ręki

Witam, od 2 miesięcy bolą mie piersi po bokach i zauważyłam żyły po bokach piersi jak i wokół sutków, w tamtym miesiącu bolały ale w tym miesiącu ból jest silniejszy, dziś boli mnie prawa ręka jak by bolały mnie żyły, na rękach również zaobserwowałam bardziej widoczne żyły jak przedtem, Martwie sie co to może być.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uwidocznienie naczyń na piersiach najczęściej kojarzone jest z ciążą. Jeżeli jednak ją Pani ostatecznie wykluczy, należałoby się zastanowić nad ewentualną zmianą masy ciała, która również może spowodować podobny obraz. Często dochodzi również do samoistnego, biernego przekrwienia gruczołów sutkowych. Jeżeli nie odczuwa Pani bólu, nie wyczuwa zgrubień, nie obserwuje wycieku z brodawki sutkowej, to najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Oczywiście najlepiej byłoby skonsultować się ze swoim ginekologiem, który będzie miał możliwość obejrzenia i zbadania piersi.