Ból pięty podczas chodzenia u 68-latka

Ból lewej pięty,tylko podczas chodzenia,/piekący/,przechodzi iak sie zatrzymam,ale potem znowu,przechodzi na dłużej,jak usiądę i położę nogę na stole lub ławie,zabiegi tzw, fizyko-terapia,nie pomagają,mój ortopeda rozkłada ręce i nadal mi proponuje te zabiegi ew,bolesne zastrzyki?

Podstawą leczenia jest rozpoznanie przyczyny bólu
Najczęściej jest to ostroga piętowa , rozpoznawana w oparciu o rtg pięty - generalnie leczy się to z wykorzystaniem fizykoterapii ( fala uderzeniowa , ultradźwięki itp. ) , nieco nowszą metodą jest podanie osocza bogatopłytkowego , może Pan także zakupić w sklepie ortopedycznym specjalne wkładki do butów
Innym powodem może być stan zapalny zlokalizowanych w tej okolicy tkanek - pomocne bywa badanie usg
Inną przyczyną może być zespół kanału stępu - wówczas badaniem pomocnym jest emg