Ból pleców a siedzący tryb życia

Jak wyeliminować ból dolnej części pleców od siedzącego trybu życia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jednym z głównych powodów bólu pleców w pracy siedzącej jest pozycja siedząca, w której tkwimy przez długi czas. Ważne, aby podczas siedzenia przyjąć pozę wyprostowaną. Nie siedź cały czas w jednej pozycji, zmieniaj je jak najczęściej. Pamiętaj również o odpowiednio dobranym krześle. Kiedy siedzisz przy biurku plecy i ramiona powinny swobodnie opierać się o oparcie krzesła, stopy powinny swobodnie opierać się o podłogę, kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Monitor powinien znajdować się na wysokości oczu, żeby nie trzeba było się nachylać.