Ból pleców części lędźwiowej i piersiowej po spożyciu chili

bol plecow części ledzwiowej i piersiowej po spożyciu dużej ilości chili w proszku ok 3 lyzeczek w sobote co to może być mogą być to nerki ? brac jakies leki ? czy może popic jakies zdrowe rzeczy na na przewod pokarmowy np. len ?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem przejściowego stanu zapalnego błony śluzowej żołądka powstałego na skutek spożycia przypraw o działaniu drażniącym. Len jak najbardziej wykazuje właściwości osłonowe i może być stosowany w tego typu przypadkach. Ulgę mogą przynieść również preparaty zmniejszające wydzielanie żołądkowe (inhibitory pompy protonowej).