Ból pleców, duszność, gorączka ponad 39 i wysokie CRP

Witam, mam 32 lata, od ok. tygodnia bolą mnie plecy i kręgosłup w okolicy piersiowej. Ból jest potworny promieniuje do klatki piersiowej uniemożliwiając mi oddychanie, poruszanie się. Męczę się przy mówieniu. Nie jestem wstanie schylić się, położyć do łózka. Mam uczucie jakby łamania, rozrywania obojczyków. Do tego temperatura powyżej 39 stopni i CRP 230. Zaznaczę iż jestem w połowie antybiotykoterapii (dożylnej). Taki stan powtórzył mi się już 3 raz w ciągu roku. Zaczyna się to nagle od bólu pleców i kręgosłupa, następnie wywołuje lawinę duszności i rozpierania w klatce piersiowej. Trwa ok 2 tygodnie i mija. proszę o podpowiedź do jakiego specjalisty się udać- neurolog?

32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pisze Pani o dożylnej antybiotykoterapii- czy prowadzona jest ambulatoryjnie? Nie jest Pani hospitalizowana? Opisane objawy mogą wiązać się z procesem chorobowym dotyczącym płuc- jeśli nawracają może istnieć zmiana utrwalona, sprzyjająca nawracającym zapaleniom. Jest to tylko jedna z wielu możliwości. Skoro jest Pani leczona-mniemam iż zajmuje się Panią lekarz. Znając historię choroby, powinien wdrożyć diagnostykę-nie należy tego odkładać, wskazane jest niezwłoczne jej rozpoczęcie!

Pozdrawiam