Ból pleców i klatki piersiowej po przebudzeniu

Witam serdecznie mam 30 lat i od jakiś 3 tyg. bolą mnie plecy (środek) i klatka piersiowa. Ból zaczyna się rano bardzo wcześnie tak ok 5:00. Budzę się i jak wstaje to po jakimś czasie, ''rozruszaniu się'' przestaje mnie boleć. Nie odczuwam w ogóle bólu przez cały dzień tylko kiedy śpię to boli nad ranem. Zrobiłem prześwietlenie i jest wszystko ok. krew też ok. Wymieniłem materac i spałem na innym łóżku i to również nic nie dało. lekarz dał mi tabletki na rozluźnienie mięśni ale to nie pomaga :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zgłaszane dolegliwości mogą sugerować początki choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Ból pojawiający się po przebudzeniu jest dość charakterystyczny dla tej jednostki chorobowej. Przeważnie wystarczające jest leczenie nieoperacyjne polegające na stosowaniu kinezyterapii (ćwiczeń rehabilitacyjnych), fizykoterapii (zabiegów np. krioterapia, TENS, jonoforeza), leków przeciwbólowych i niesterydowych przeciwzapalnych (NLPZ).