Ból pleców i krwiomocz a zabieg ESWL

Jestem po zabiegu ESWL,następnie w wyniku zablokowania nerki przez kamień doszło do wodonercza.Zabieg założenia sondy skończył się niepowodzeniem.Potem było URSL DEX+DJ DEX endoskopowo.Został kamień ok.8-10 mm.Jestem 2 tygodnie po tym zabiegu.Dziś doszło u mnie do krwiomoczu.Czy to zły objaw?Za dwa dni mam zaplanowany kolejny zabieg ESWL.Odczuwam czasem ból kolkowy,ale cały czas biorę Dicloberl Retard.Dziś a nocy miałam ostry ból w okolicy lędźwiowej,koło kości ogonowej.To może być od kamienia?

Szanowna Pani,
Krwiomocz nie jest dobrym objawem oczywiście. Prawdopodobnie wynika z podrażnienia/uszkodzenia śluzowki przez zalegające złogi. Trzeba to dalej leczyć - ponowny zabieg ESWL. Bole moga róznie promieniować i jest bardzo prawdopodobne, ze ból, który u Pani wystąpił jest związany z kamicą.

z poważaniem,

J.Zachwieja