Ból pleców i nóg a rwa kulszowa

tatę od paru tygodni bolaly plecy i noga. neurolog przepisal zastrzyki i tabletki. chwilowo bol ustapil, ale we czwartek powrocil z jeszcze wieksza sila. w piatek tata sie ledwie juz ruszal, ale jakos dal rade sie doturlac do lazienki. od soboty lezy, nie moze nawet usiasc bo bol jest nie do zniesienia. dodam ze jest on odporny na bol, przechodzil juz ataki nerek itd. leki, zastrzyki ani troche nie pomagaja. lekarz powiedzial ze to rwa i trzeba przeczekac klika tygodni, a badania i leczenie,????
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeżeli lekarz podczas bezpośredniej wizyty orzekł, że objawyskutkiem rwy kulszowej to zapewne tak też jest. Pani tata zdecydowanie powinien zatem otrzymać leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Teoretycznie może także przeprowadzić diagnostykę w postaci RTG kręgosłupa. W przyszłości warto także wykonać MRI kręgosłupa. W celu uzyskania recept na leki przeciwzapalne/przeciwbólowe proszę skonsultować się z lekarzem POZ. Mogą Państwo udać się także na Szpitalny Oddział Ratunkowy lub do lekarza nocnej pomocy ambulatoryjnej.